Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/axod/ftp/tomos/index.php on line 13

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/axod/ftp/tomos/database/translations/pl.php:1) in /home/axod/ftp/tomos/index.php on line 15
 Dygestoria - TOMOS - Producent mebli laboratoryjnych

Dygestorium jest urządzeniem laboratoryjnym zapobiegającym wydostawaniu się do atmosfery laboratoryjnej szkodliwych substancji chemicznych (trucizn, gazów) poprzez stałe odprowadzanie szkodliwych oparów z komory roboczej na zewnątrz laboratorium. Co zapewnia ochronę osób i bezpieczną pracę z niebezpiecznymi oparami.

Konstrukcja dygestorium oparta jest na stelażu stalowym zakończonym nóżkami z tworzywa sztucznego z możliwością poziomowania oraz regulacji wysokości, ścianki boczne pełne lub przeszklone. System wentylacji komory roboczej (szczelinowy) zrealizowany jest za pomocą podwójnej ścianki tylnej zapewniający równomierny przepływ powietrza przez całą przestrzeń komory roboczej i skuteczne wychwycenie gazów, pyłów i oparów. Wnętrze dygestorium jest oświetlone i wyposażone we wszystkie instalacje wymagane przez klienta (woda, gaz, kanalizacja), wykonane z materiałów uzależnionych od prac w nim prowadzonych i wymagań klienta. Na zewnątrz pod blatem mieści się panel sterujący mediami oraz gniazda elektryczne i wyłączniki. Komora robocza jest zamykana oknem frontowym, pod blatem znajduje się podręczna szafka (wentylowana lub niewentylowana). Standardowo dygestorium wyposażone jest w dwa gniazda elektryczne 230V, zlewik i dwie wylewki wody.

Produkowane przez nas dygestoria wykonane są w całości z atestowanych materiałów i zgodnie z wymogami norm PN-EN 14175 wyposażone w czujnik przepływu powietrza, posiadają certyfikat CE.

Oferujemy dygestoria w szerokiej gamie wersji i rozmiarów dostosowanych do wymagań klienta. W wersjach z blatem na wysokości 900mm, z blatem obniżonym, na stołowe i bez blatu. Produkowane w kilku standardowych szerokościach 1200, 1500, 1800mm.

Na życzenie klienta możemy wykonać każde nietypowe dygestorium.

Facebook